Burj Al Arab – prvý „sedemhviezdičkový“ hotel sveta

Pridal

Burj Al Arab je pre Dubaj tým, čím Socha slobody pre New York či Eifellova veža pre Paríž. O výnimočnosti hotela svedčia aj mnohé ocenenia, ktoré ho označujú ako najlepší a najluxusnejší hotel na svete.

Burj Al Arab – symbol moderného Dubaja

Burj Al ArabO tomto hoteli ste už určite počuli. Hoci má oficiálne 5 hviezdičiek (teda maximálny možný počet), je označovaný ako prvý sedemhviezdičkový hotel na svete. S výškou 321 metrov patrí „Veža Arabov“ aj k najvyšším. Tento 62 poschodový mrakodrap v tvare tradičnej arabskej plachetnice je jediný hotel na svete pozostávajúci výlučne z dvojpodlažných apartmánov. Hovorí sa, že všetko, čo je v tomto hoteli zlaté je naozaj zo zlata.

Ako plachetnica

Burj Al ArabNa každom z 30 podlaží s 202 apartmánmi sa nachádza recepcia. Hostia majú k dispozícii bazén a slnečnú terasu pod hotelom a luxusné wellness centrum Assawan Spa & Health Club, ktoré sa nachádza aj s vnútorným bazénom na dvoch najvyšších podlažiach hotela a poskytuje neopakovateľný výhľad na mesto a záliv. Celkovo má Burj Al Arab 5 bazénov – 3 vonkajšie a 2 vnútorné. Na pobreží má hotel vyčlenenú vlastnú súkromnú časť pláže. Okrem toho ponúka množstvo možností aj pre aktívnych dovolenkárov – aquapark, rôzne vodné športy, squash, biliard a fitnescentrum. Priamo v hoteli sa nachádza aj množstvo (1200) luxusných obchodov, kaderníctvo a kozmetika.

Na spríjemnenie oddychu pre rodičov je v hoteli k dispozícii detský klub a ihrisko. Burj Al Arab má dokonca aj vlastnú knižnicu.

Na umelom ostrove

Najluxusnejší hotel sveta sa nachádza na umelom ostrove vzdialenom 280 metrov od pobrežia najznámejšej dubajskej pláže Jumeirah Beach, 15 km od centra mesta Downtown Dubai, finančníckej štvrte a 25 km od dubajského medzinárodného letiska. Hotel je s pevninou spojený mostom.

 

Vedeli ste?

  • Keby sa Burj Al Arab rozhodol postaviť jeden človek, trvalo by mu to 8000 rokov.
  • Dizajn hotela prihliada aj na to, aby budova netienila pláži.
  • Cena, za ktorú bol hotel postavený a zariadený nikdy nebola zverejnená.
  • Burj Al Arab nebol postavený kvôli zisku, ktorý z neho plynie, ale na to, aby sa stal hlavným symbolom Dubaja.
  • Tenisové legendy Roger Federer a Andre Aggasi odohrali medzi sebou zápas na pristávacej ploche pre helikoptéry.

Najvyšší mrakodrap sveta aj horúca púšť

Horúce dubajské počasie priam láka zostať pri bazéne či na súkromnej pláži, ale mesto pulzujúce životom zase na objavovanie pamiatok či atrakcií. Čo môžete v Dubaji vidieť?

Burj Khalifa – Dubajský klenot

Najvyšší mrakodrap sveta má aj s anténou 828 metrov. Na jeho vrchol – vyhliadkovú plošinu sa dostanete najrýchlejším výťahom sveta.

Burj Al Arab

Prechádzky na ťavách

Vydajte sa do púšte. Či už ako dopravný prostriedok zvolíte ťavy alebo džípy, nezabudnite navštíviť aj púštnych beduínov a dať si s nimi čaj.Burj Al Arab

Zalyžujte si

Áno, aj to je v horúcom Dubaji možné. Kde? V Mall of the Emirates. Užite si 5 indoorových zjazdoviek, lanovku či vlek.

Burj Al Arab

Máte svoj cestovateľský sen? 

Prezraďte nám prostredníctvom formulára, kam Vás to láka a predstavu o Vašej dovolenke. My vám ušijeme ponuku na mieru 🙂