Mandarin Oriental Hyde Park – jedna z najlepších adries v Londýne

Pridal

Mandarin Oriental Hyde Park je jeden z najslávnejších päťhviezdičkových hotelov. Vyžaruje lákavú kombináciu elegancie a luxusu. So svetoznámymi reštauráciami a ohromujúcim wellness ponúka módnu, a zároveň nadčasovú základňu v centre britskej metropoly.

Mandarin Oriental Hyde Park – história, vkusný luxus a jedinečná lokalita

london-exterior-views-8-1Nie je iba ďalším luxusným hotelom v centre Londýna. História, vkusný luxus a predovšetkým jedinečná lokalita z neho robia tú najlepšiu možnú voľbu pre váš pobyt v meste s nezameniteľnou atmosférou. Legendárny hotel tu stojí už od roku 1889, vtedy však bol ešte tradičným „Klubom pre gentlemanov“. Na hotel sa zmenil v roku 1902.

Pohodlie, kvalitný servis a výbornú lokalitu ocení iba ten, kto pozná ich hodnotu. Tento hotel je ideálnym miestom pre náročných klientov, ktorým nestačí overený štandard.

Londýnske atrakcie na skok od hotela

Z letiska sa do hotela dostanete kyvadlovou dopravou.

Vďaka pokojnej, no napriek tomu centrálnej polohe je mnoho z najznámejších londýnskych atrakcií tak blízko, že vám bude stačiť krátka prechádzka. Pozrite sa na svetoznámu Sloane Street, Harrods, Harvey Nichols či Green Park.

Jedinečný komfort prepojený s anglickou eleganciou

london-2015-suite-presidential-bedroomHotel ponúka 167 elegantných izieb a 26 luxusne zariadených apartmánov. Vďaka dvom vynikajúcim reštauráciám a úžasnému baru je jednou z londýnskych destinácií pre gurmánov. Pri večeri v Heston Blumenthal môžete ochutnať historickú britskú kuchyňu, v bare Boulud zase autentické francúzske bistro. Užite si raňajky na izbe s nádherným výhľadom a nezabudnite ani na popoludňajší „čaj o piatej“, tak typický pre Angličanov.

Hotelové wellness ponúka odborné ošetrenia a najmodernejšie zariadenie v uvoľnenom prostredí. Komplex zahŕňa osem liečebných izieb, každú s vlastnou sprchou, plne vybavené fitness centrum, 17 metrový krytý bazén, saunu aj masáže. Uspokojte svoje telo aj myseľ po náročnom dni. Ten môžete okrem návštevy svetoznámych pamiatok stráviť aj nakupovaním. Nájdete tu značky ako Cartier, Tiffany & Co, Herm?s, Prada či Chanel. Vydajte sa za kultúrou do divadla alebo si oddýchnite v blízkych parkoch. Nech budete robiť čokoľvek, váš pobyt v tomto hoteli bude nezabudnuteľný. 

Svetoznáme londýnske pamiatky, ktoré by ste nemali vynechať

Buckinghamský palác

Mandarin Oriental Hyde Park

Okrem zachovalého interiéru s dizajnom 19. storočia je sídlo britskej kráľovskej rodiny aj miestom s najväčšou súkromnou záhradou v celom Londýne. Pozor, tento nádherný palác je otvorený iba počas letných mesiacov (júl, august, september).

Londýnske oko

Mandarin Oriental Hyde Park

Štvrté najväčšie ruské kolo na svete je najpopulárnejšia turistická atrakcia v celej Británii, ročne sa na nej prevezie až 3 a pol milióna ľudí. Z výšky 135 metrov budete mať výhľad na celý Londýn.

Piccadilly Circus

Mandarin Oriental Hyde Park

Piccadily Circus je najfotografovanejšia londýnska pamiatka. Hlavným objektom je socha boha Erosa, stojaca v strede tohto námestia. Priamo pod ním sa nachádza stanica metra.

Katedrála svätého Pavla – St Paul’s Cathedral

Mandarin Oriental Hyde Park

Druhý najväčší kostol vo Veľkej Británii sa nachádza na kopci Ludgate Hill – najvyššom bode celého Londýna.

Tower of London a Tower Bridge

Mandarin Oriental Hyde Park

Tower Bridge je zdvíhací most nad riekou Temža. Vedľa neho stojí pevnosť Tower of London, podľa ktorej dostal most meno.Táto takmer tisícročná pamiatka má v britských dejinách významnú rolu a je zapísaná na Zozname kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Westminsterský palác

Mandarin Oriental Hyde Park

Westminsterský palác je sídlom parlamentu Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska – sídli tu Snemovňa lordov a Dolná snemovňa. Táto budova je bežne známa ako Houses of Parliament, teda jednoducho „parlament“.

Máte svoj cestovateľský sen? 

Prezraďte nám prostredníctvom formulára, kam Vás to láka a predstavu o Vašej dovolenke. My vám ušijeme ponuku na mieru 🙂