Legenda v srdci historického Berlína – Hotel Adlon Kempinski

Pridal

Päťhviezdičkový Adlon Kempinski sa nachádza len pár metrov od symbolu mesta – Brandenburskej brány, či budovy Reichstagu. Luxusný hotel ponúka 382 extra veľkých izieb, ktorých rozmery začínajú na naozaj veľkorysých 35m?. Izbám dodáva elegantné čaro starožitný nábytok s extravagantnými prvkami a mramorové kúpeľne. Z niektorých izieb sa môžete pokochať výhľadom na Brandenburskú bránu.

Hotel Adlon Kempinski ponúka množstvo príležitostí na zábavu

Pýchou hotela, ktorého história siaha až do roku 1907 je jednoznačne úžasný neoklasicistický krytý bazén. Okrem neho ponúka hotel množstvo príležitostí pre šport, ale aj relaxáciu. Jeho súčasťou je posilňovňa s rozlohou 800 m? a wellness centrum, v ktorom si môžete dopriať ajurvédske procedúry. Vychutnajte si nedeľné neskoré raňajky, špeciality z diviny a súkromné stolovanie v reštaurácii ocenenej dvomi hviezdičkami Michelin. Zabaviť sa môžete aj v nákupnej pasáži.

Na skok od svetoznámych pamiatok

Hotel Adlon KempinskiVďaka polohe hotela Adlon Kempinski v centre mesta sa dostanete priamo k niektorým hlavným berlínskym pamiatkam. Pamätník holokaustu, hraničný priechod Checkpoint Charlie a námestie Pariser Platz sú vzdialené necelých 10 minút chôdze od hotela.

Mitte – kultúrny skvost

Berlínska štvrť Mitte, v ktorej sa hotel nachádza, je skvelou voľbou pre hostí, ktorí sa zaujímajú o históriu, múzeá a architektúru. Súčasťou mestskej časti Berlín Mitte je skvostný bulvár Unter den Linden, Pariser Platz s Brandenburskom bránou, ale aj pôsobivá katedrála. Jednou z najnavštevovanejších pamiatok je aj pôsobivý pamätník holokaustu na počesť Židov zavraždených v období Tretej ríše.

Pre nemecky hovoriacich milovníkov kultúry sú skvelým cieľom aj divadlá. Dve z najvýznamnejších, Berliner Ensemble a Deutsches Theater, sa nachádzajú na ulici Schiffbauerdamm. V Mitte nájdete aj Berlínsku štátnu operu.

Výlet za kráľovnou Nefertiti

Hotel Adlon KempinskiJednou z najzaujímavejších pamiatok, zaradených aj do kultúrneho svetového dedičstva UNESCO, je Múzejný ostrov (Ostrov múzeí). Tento ostrov je komplexom piatich múzeí.
nefertitiV Starom múzeu
môžete vidieť predovšetkým kópie antických sôch, ale je pravdou, že cesta návštevníkov vedie najskôr do Nového múzea. Je tam totiž vystavená svetoznáma busta kráľovnej Nefertiti.

V Starej národnej galérii nájdete napríklad diela Paula Cézanna, Claude Moneta či Edgara Degasa. V múzeu Bode môžete vidieť byzantské umenie, taliansku gotiku, ale aj skorú renesanciu. Meno nesie po svojom prvom kurátorovi – Wilhelmovi von Bode.

Pergamonmuseum je najnavštevovanejšie múzeum umenia v Nemecku. Zrejme najznámejšou časťou tohto múzea je Pergamonský oltár, ale medzi známe exempláre patrí aj umenie z dôb Babylonskej ríše a rozsiahle numizmatické zbierky.

Berlín a jeho štvrť Mitte, v ktorej sa hotel nachádza je kultúrnym centrom Nemecka. Presvedčte sa o tom na vlastné oči.

Máte svoj cestovateľský sen? 

Prezraďte nám prostredníctvom formulára, kam Vás to láka a predstavu o Vašej dovolenke. My vám ušijeme ponuku na mieru 🙂